top of page

                                  Дітям 2-3 роки

І. МАТЕМАТИЧНИЙ ЗМІСТ.

   Ввести кількісний та порядковий (у вигляді рухливої гри) рахунок в межах 3х. візуально та за назвою розпізнавати цифри 1,2,3. Знати відповідність числа кількості предметів множини ( в межах 3х). Вміти збільшувати та зменшувати кількість предметів множин на 1. в порівнянні множин предметів (кількісно), користуватися поняттями "мало" - "багато", "один" - "багато".

ІІ. ГЕОМЕТРИЧНИЙ ЗМІСТ.

    Знати геометричні фігури: круг, трикутник, квадрат. Вміти вибирати їх з множини геометричних фігур за назвою. А також з множин предметів вибирати ті предмети, які мають форму вивчених фігур (круг, трикутник, квадрат).

III. ЛОГІКА.

     Вміти порівнювати предмети,користуючись поняттями:"малий" - "великий", "довгий" - "короткий", "широкий" - "вузький". Вибрані предмети множини за його ознаками та властивостями та групувати їх в множини.

Дітям 3-4 роки

I. МАТЕМАТИЧНИЙ ЗМІСТ.
    Кількісний рахунок в межах 10. Кількісний та порядковий рахунок в межах 5. Порядковий рахунок,(прямий) від будь-якого числа до 5. Візуально розпізнавати та співставляти цифри 0,1,2,3,4,5 з кількістю предметів множини. Викладати числовий ряд до 5. Вміти складати та розв'язувати задачі (в межах 5). Вміти порівнювати (кількісно) множини предметів та співставляти їх порівняльну характеристику з відповідними числами.

 

II. ГЕОМЕТРИЧНИЙ ЗМІСТ.
     Знати назви та візуально розпізнавати з множини фігури: круг,трикутник,квадрат,овал,ромб,прямокутник. Знаходити потрібну фігуру за її ознаками. Вміти порівнювати фігури за розміром (візуально,та за допомогою методу накладання). Мати поняття про "горизонтальні" та "вертикальні" лінії. Вміти з 2-х елементів конструювати відому фігуру за назвою(за зразком).

 

III. ЛОГІКА.
      Виконувати практичні вправи на орієнтацію у просторі та на площині з використання прийменників: "над", "під", "ліво", "право","посередині", "вгорі", "внизу".

      Вміти порівнювати предмети та групувати їх у множини за родовими ознаками. 
       Вміти пізнавати відомі предмети за їх фрагментами зображення. Мати поняття про ціле та частини. Виконувати елементарні вправи на аналіз та синтез відомих предметів та фігур. 

Дітям 4-5 роки

I. РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ, ПСИХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ: УВАГИ, ПАМ`ЯТІ, МИСЛЕННЯ, УЯВИ, МОВЛЕННЯ.

Навчання  читання та елементів грамоти.  

 

II.ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВИЙ РОЗВИТОК.

    Ігри та методики,направлені на формування емоційного/соціального інтелекту 

III.ХУДОЖНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ направлена на формування естетичного смаку та розвиток фантазії, дрібної моторики.
   

IV. МАТЕМАТИЧНИЙ ЗМІСТ.

    Порядковий та кількісний рахунок в межах 10. Викладання числового ряду від 0 до 10. Ввести поняття "попереднє", "наступне" число, "сусідні числа". Порівнювати кількісну множину предметів числа, що йому відповідають. Використовувати знаки порівняння >,<,=. Порівнювати числа за допомогою числового ряду. Ввести знаки : додавання(+), віднімання(-), та вчити користуватися ними при викладанні прикладів, що є розв'язками задач. Вчитись складати та розв'язувати задачі. 

 

VI.ГЕОМЕТРИЧНИЙ ЗМІСТ.

    Вчити основні геометричні фігури : круг, коло, овал, трикутник, ромб, квадрат, прямокутник. Мати поняття про лінії : пряма, крива, ламана та точка. Пояснювати взаємне розміщення ліній та точок.
     Вміти конструювати відомі геометричні фігури за їх фрагментами, знати ознаки фігур. 

 

VII.ЛОГІКА.
    Вчити орієнтуватися у просторі та на площині.

Використовувати на практиці відомі прийменники (ліво, право, посередині, між, вгорі, внизу, над. під, поруч). Вміти порівнювати предмети, користуючись поняттями "різні", "схожі", "однакові". Вміти групувати предмети в множини за їх родовими ознаками та властивостями. Знати та володіти на практиці ( при конструюванні) поняттями " ціле" та "частина". Виконувати вправи на аналіз та синтез предметів. Відновлювати послідовність подій та явищ. Встановлювати логічний зв'язок між предметами та будувати логічні ряди, елементарні послідовності.

bottom of page