top of page

КОМУНІКАТИВНИЙ ТРЕНІНГ

для молодших школярів

та підлітків

я тебе конечно верю - алексей рыбников
00:0000:00

Соціальний інтелект: що це і для чого він потрібен
Виявляється, знання ще не гарантує кар'єрного успіху. Куди важливіше володіти комунікативними навичками та здатністю до емпатії, що в цілому становить поняття "емоційний інтелект".
      Ви ніколи не дивувалися тому, що люди з неабияким інтелектом можуть роками займати одну і ту саму посаду, в той час як їх непримітні колеги роблять запаморочливу кар'єру? Виходить, для того щоб домогтися успіху, одних знань та аналітичних здібностей недостатньо.

      Емоційний інтелект (від анг. emotional intelligence, EI) – здатність людини розпізнавати емоції, розуміти наміри, мотивацію і бажання інших людей і свої власні, а також здатність керувати своїми емоціями та емоціями інших людей з метою вирішення практичних завдань. Поняття емоційного інтелекту з'явилося як реакція на часту нездатність традиційних тестів інтелекту передбачити успішність людини в кар'єрі та в житті. Цьому було знайдено пояснення, яке складалося в тому, що успішні люди здатні до ефективної взаємодії з іншими людьми, ґрунтується на емоційних зв'язках, і до ефективного управління власними емоціями, в той час як прийняте поняття інтелекту не включало ці аспекти, і тести інтелекту не оцінювали ці здібності.
      У психологів є своє пояснення даному феномену. На думку фахівців, вирішальну роль у досягненні успіху відіграє не горезвісний IQ, а так званий емоційний/соціальний інтелект (EI), тобто здатність людини розбиратися в своїх і чужих емоціях, а також контролювати їх.
      Найвідоміше дослідження феномену емоційного інтелекту було зроблено журналістом New York Times Деніелом Гоулменом. Його бестселер «Емоційний інтелект» побачив світ у 1995 році.
      Гоулмен визначає EI як «здатність усвідомлювати свої емоції та емоції інших, щоб мотивувати себе та інших і добре керувати емоціями наодинці з собою і при взаємодії з іншими». Автор доводить, що успішніше й ефективніше всього працюють ті, хто вміє поєднувати емоції і розум.
      Гоулмен виділяє чотири складових емоційного інтелекту: самоконтроль, самосвідомість, емпатія та навички відносин.
      Мабуть, найхарактерніша ознака людини з високим EI — доброзичливість. Вона вміє контролювати негативні емоції, що дозволяє уникати конфліктів, обзаводитися корисними контактами і справляє приємне враження на оточуючих.
     Також емоційного інтелектуала відрізняє високий рівень самомотивації: у нього є самостійно вироблена система цінностей, установки, які він усвідомлює і яким слідує. Він прекрасно знає, чому поводить себе так чи інакше в різних ситуаціях, чітко розуміє мотиви інших людей, що робить його практично невразливим для маніпуляторів. На оточуючих люди з високим EI здійснюють магнетичний вплив, оскільки випромінюють оптимізм і здатні погасити конфлікт.
      Однак не варто вважати людей з високим EI м`якосердними і бесхребетними. Також не можна ставити знак рівності між EI і буйним темпераментом. Емоційний інтелект — це вміння дотримувати баланс і проявляти деяку розважливість в області емоцій.
       Коли виникає кризова ситуація, ми часто займаємо оборонну позицію, звинувачуючи в тому, що трапилося оточуючих людей або обставини, що неправильно. Така поведінка говорить про те, що це людина з нерозвиненим емоційним інтелектом. Проактивний співробітник здатний вчасно зупинитися, заспокоїтися і запитати себе, чого саме він хоче і що потрібно зробити, щоб досягти мети. Такий працівник обов'язково доб'ється успіху.

Мета програми (40 занять): усвідомлення та розвиток особистих якостей.

Розширення можливостей дитини в напрямку особистісного зростання:

  1. Розвиток емоційного інтелекту. 

  2. Розуміння своїх потреб та потреб інших.

  3. Підвищення самооцінки.

  4. Розвиток комунікативних навичок.

  5. Розвиток вміння розрізняти свої емоції та справлятися з гнівом.

Завдання:

1. Навчання: 

  • усвідомленню власних емоцій та переживань;

  • керуванню власними емоціями (звільнення від неприємних емоцій, викликання власних позитивних емоцій);

  • встановленню та підтримці позитивних міжособистісних комунікацій;

  • подоланню бар`єрів у спілкуванні;

  • кращому розумінню співрозмовника.

2. Набуття навичок усвідомлення емоцій оточуючих людей.

3. Розвиток:

  • уміння керувати емоціями інших людей за взаємодії з ними;

  • позитивного сприйняття і підвищення самооцінки;

4. Оволодіння:

  • прийомами самомотивації, цілепокладання та досягнення мети;

  • способами ефективного керування стресом та підвищення упевненості у собі.

  • Facebook Social Icon

© 2015 РОДИННИЙ КЛУБ «7Я». 

                        050-280-39-33

                        093-316-06-28

              Сайт создан на Wix.com

Про нас

Дитинство -  найважливіший та найбільш значущий період для розвитку дитини.
Відомо, що протягом перших років життя закладаються основні якості характеру, формується стиль спілкування з ровесниками та дорослими, складається ставлення до життя в цілому. Здебільшого, від того, як проходить формування особистості дитини у дитинстві, буде залежити усе її подальше життя. Усі події, що відбуваються з нами у дитинстві, залишають свій глибокий відбиток в усьому подальшому дорослому житті.
УСІ МИ РОДОМ З ДИТИНСТВА...

РОДИННИЙ КЛУБ "7Я"

ПРИНЦИПИ

  1. Особистісно-орієнтований підхід  до дітей.Кожна дитина – маленька особистість, тому ми сприяємо розвитку кожної, враховуючи її індивідуальні особливості та потреби. Ми з повагою ставимося до етапів фізичного, духовного, емоційного, інтелектуального та соціального зростання кожної дитини.

  2. Залучення сім'ї до активної діяльності дітей.

  3. Використання методик, які сприяють усебічному розвитку дітей  природним шляхом.

  4. Використання екологічно чистих та безпечних дидактичних матеріалів, ігор та іграшок.

  5. Принципи інклюзивної освіти - зменшення будь-яких бар`єрів, у тому числі стереотипів і упереджень.

ЗАВДАННЯ

  1. Сприяння розвитку емоційного інтелекту дитини.

  2. Формування, розвиток, корекція та компенсація пізнавальної , емоційно-вольвої та особистісної  сфер психіки дитини від 2 років.

  3. Організація розвивального навчального середовища, яке постійно змінюється, щоб враховувати інтереси кожної дитини та її рівень розвитку.

КЛУБ працює за наступними напрямами:

  • КОРЕКЦІЙНИЙ

допомога логопеда, психолога, дефектолога.

  • РОЗВИВАЛЬНИЙ

заняття для дітей від 2 до 12 років

РОДИННИЙ КЛУБ "7я" працює щоденно з 10.00. до 19.00., крім неділі

Наша адреса: вул. Булгакова, 13А.

Телефони: 050-380-39-33/093-316-06-28

e-mail:logolendiy@gmail.com

Педагоги

Сурікова Анна
керівник КЛУБУ,
дитячий та сімейний психолог,
логопед-дефектолог

bottom of page